Pravidla blogu:
                               →nekopíruj mé návody a mou grafiku
                               beze zdroje
                             →žádné hnusné komentáře!!
                              →→Ale jinak se tu bavte a kdyby vám tu
                                     scházel nějaký návod tak napište :))←←

.

Pět rad pro začátečníky s blogem

16. února 2009 v 18:31 | YaYu |  Blog


A jedem zas... :D Jako vždy, musíme se přihlásit, abysme mohli pokračovat :D Takže jen do toho.
2.Jakmile jsme se přihlásili, skočilo nám to na stránku, kde se píšu články...třeba teď zrovna tenhle návod :D...Ale k věci, klikněte na Nastavení, to nás totiž zajímá v tomhle díle.
3. A jsme tu...Přesněji řečeno, jsme v kartě nastavení. A co teď? Před námi je znázorněno, co chceme upravovat, stránku Výpis článků atd... My pojedeme pěkně zleva, to znaméná že začneme upravovat stránku...Klikněte tedy na ni.
4. A Stalo se...:D Jsme v nastavení stránky. A měli bysme se rychle zorientovat. Tagže: V tom velkym červenym kroužku vidíte, kde bude stránka umístěna, jestli vpravo, vlevo...zaškrtněte nějakou volbu, nejlepší je podle mě na střed... Dál klikněte na pole písmo, a vybírejte. Tím myslím vybírejte barvu, styl písma, barvu odkazů atd...to samé udělejte u dalších nastaveních (odkazy atd...), až budete hotovi, úplně dole je tlačítko použít, na které klikněte.
5. Teď se nacházíme ve výpisech článků, tady neni třeba nic měnit, takže můžeme pokračovat směle dál a to na MENU...
6. A je to tu, tohle je hodně důležitá věc...takže byste si s ní měli vyhrát stejně jako se STRÁNKOU. Vidíte tam tři obrázky vedle sebe, které znázorňují, kde bude menu na blogu vlastně bude. Asi nejlepší je vlevo. A dál jsou tu stejné parametry pro nastavení jako u STRÁNKY. Tj. Písmo,odkazy atd, doporučuju nastavit stejně jako u stránky. A nezapomeňte po dokončení úprav stisknout POUŽÍT, aby se vám změny uložily. ;-)
7. A teď si ujasníme co vlastně v tom menu bude...tagže vždy přetáhněte danou věc z (třeba Rubriky) z pravého sloupce do levého...oni potom budou v menu. Rubriky tam musí být!! Až si to nastavíte klikněte na POUŽÍT.
8. A jsme v ZÁHLAVÍ. To, jak už jste jistě pochopili z obrázů v červenym kroužku, je ten nadpis, očem blog bude, nebo jméno autora (u mě je to Peter06 atd..), tagže si nejdříve nastavte, kde vlastně to ZÁHLAVÍ bude, potom se pusťe dál, a to konkrétně do NÁZEV BLOGU, může být napsán nebo ne, záleží na tom, co budete mít jako podlad v ZÁHLAVÍ. A dál nstavvte věcičky jako pozadí záhlaví atd... nezapomeňte na tlačítko POUŽÍT!! :D
9. A jsme u MOTTa...tohle si myslim že je naprosto nanic, takže jestli jste úplní začátečníci, doporučuju vynechat...
10. hm..Drobečková navigace, myslim že tohle je pro úplný začátečníky taky zbytečný...přeskočit vám radim... ;-)
11. zápatí...to je další blbost, přeskočte to,radim vám dobře!!! :D ;-)
12. Poslední nakonec, a to jsou Rubriky. A jak ji založit? Nejprve se musíte ujistit, že v POLOŽKY V MENU (viz. obr. 7) máme rubriky v levém sloupci, jinak se nám potom ve výsledném vzhledu blogu neukážou...!! A jak rubriku založit? Jednoduše vyplňte políčko NOVÁ RUBRIKA, nechte založeno na ZOBRAZIT VŽDY a klikněte na VYTVOŘIT. Rubrika se objeví hned nad právě vypněným polem nová rubrika, kde s rubrikou můžete dělat různé věci. Třeba ji posouvat šipkami nahoru a dolů (pokud máte víc jak jednu rubriku) vymazat jí (červený křížek) nebo přejmenovat (tužka).
A tím končíme vytváření vzhledů... přísští díl věnuju vkládání obrázků do blogu, a to až za nějaký ten den. Takže zase někdy u návodu!!! ;-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs.AshleY* Mrs.AshleY* | Web | 16. února 2009 v 18:32 | Reagovat

WoW maš važně hezu dess :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama